REFERANSLARIMIZ

Bireysel Özel Eğitim, Konuşma ve Dil Terapisi

Kızım otizimli 8 yaşında Çiğdem Buzul'la karşılaştıktan sonra kızımda inanılmaz değişiklikler oldu,hiç konuşmuyordu konuşmaya başladı,anlamlı cevaplar veriyor okuma yazma biliyor,kaynaştırma eğitimi alıyor,2.sınıfa gidiyor.Otizimli aileler çok iyi bilirler otizimli bir çocuğu anlamak çok güçtür,Çiğdem Buzul benim kızımı tanımamı onun duygu ve düşüncelerini anlamamı sağlayarak evladıma daha fazla yardımcı olmamı sağlamıştır.Kendisine ve ekibine her zaman minnnettar olacağım.Çok nezih bir ortamda,çayınızı yudumlarken çocuğunuzu bekliyorsunuz,aile eğitimi alıyorsunuz.Bu kurumda profosyonel eğitim,ilgi,şefkat ve sevgi buluyor çocuklar.Eğer benim gibi otizimli çocuğunuz varsa Çiğdem Buzul en doğru adres hiç düşünmeyin gidin size mutlaka yardımcı olacaklardır. Sevda Cebeci ve Çiğdem Buzul ekip olarak beklentinizin üstünde bir çalışma sergileyecektir.

Berrin Engin,03.01.2009

Bireysel Özel Eğitim, Konuşma ve Dil Terapisi

9 yaşındaki otizmli oğlum, son 2 yıldır bu merkezden konuşma terapisi ve özel eğitim hizmetleri almaktadır. Özel eğitimi Sevda Cebeci'den, konuşma terapisini Çiğdem Buzul'dan almaktadır. Daha önce eğitim aldığı çeşitli merkezler ile Çiğdem Buzul Danışmanlık'tan aldığı eğitim arasında çok büyük farklar olduğunu belirtmek istiyorum. Aldığımız hizmetten hem ben, ve en önemlisi oğlum son derece memnun. Diğer deneyimimiz olan merkezlerden olumlu açıdan çok farklı olan Çiğdem Buzul Danişmanlık Merkezi'ni , aşağıdaki özelliklerinden dolayı, ihtiyacı olan tüm bireylere tavsiye etmek istiyorum; 1- Tüm öğretmenler profesyonel, konularına hakim ve uygulamada, çocukların ilerlemesinde harikalar yaratıyorlar 2- Öğretmenlerin çocuklara yaklaşımı çok sıcak, sevgi dolu, samimi, sabırlı ve anlayışlı 3- Çocukların yanı sıra, ailerere olan uzman yaklaşımları son derece anlayışlı ve her zaman rehber olabilme özelliğinde 4- Tüm çalışanlar her zaman güler yüzlü ve sıcak 5- Çocuğunuzu beklerken, gazetenizi okuyup, tertemiz bir ortamda, çayınızı kahvenizi yudumluyorsunuz Oğlum ve ben, şimdiye kadar hiç görmemiş olduğumuz ilgiyi ve önemi bu merkezde görüyoruz. Bu sebepten dolayı, başta sayın Çiğdem Buzul olmak üzere, tüm merkez çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varsınız, sabırlı ve sevgili çalışmalarınız sonucunda oğlumu bana geri kazandırdınız. Hepinize tekrar teşekkür ederim.  

Saygılarımla.

Ebru Şimşir,02.01.2009

 

Bireyse Özel Eğitim, Konuşma ve Dil Terapisi

Kıvanç önceden yapamadığı bir sürü davranisi buradaki eğitimden sonra yapmaya başladi,umarım ki bu kısa sürede bu kadar ilerleme gösterdiyse gelecekte daha çok ilerleme olacaktır. Sayın Çiğdem Hanım ve Fırat Bey bu kısa sürede bile bizi çok mutlu ettiniz,sizlere çok teşekkür ederiz. İnanaıyorum sizlerde bizler kadar mutlusunuz. Her başari sizleri daha ileriye taşıyacaktır. Otizmli torunu olan bir babaaanne olarak, yaşadıklarımı herkesten çok daha iyi anladığınızı düşünüyorum. Siz ve sizler gibi eğitimcilere uzun ömür,mutluluk ve sağlık diliyorum. Yolunuz ve yolumuz açık olsun. Herşey için sonsuz teşekkürler.

Emine Özakın,01.09.2014

 

Konuşma ve Dil Terapisi

Atahan su an 7 yasında; daha kucuk yaslarda soyleyemedigi harfler sempatik ve cok sevimli gelirken okula basladıgımızda bu bir problem haline donustu.Cok gec kaldıgımızı dusunurken bir arkadasım Cigdem Hanım'ı tavsiye etti.Sehrin cok uzak bir bolgesinde oturdugumuz icin gorusmeye tereddutle geldik.Ancak ilk gorusmede Cigdem Hanım Atahan'ın konusmasındaki tum olumsuzlukları tespit edip hemen calısmaya baslamamızı onerdiginde bu kısa gorusmede Atahan'ın kendisini ne kadar sevdigini ve guvendigini gozlemledik.Cok uzak oturdugumuz ve okula devam ettiginden sadece hafta sonu gelerek ve hafta icide evde calısarak uzun sayılmayacak bir surede Atahan'ın tum sesleri dogru cıkarabilir hale geldigini gorduk.Ozellikle bazı seslerde evde daha once cok denemis olmamızın karamsarlıgıyla asla cıkartamayacagını dusunuken,onun bunu basardıgını gormek cok guzel.Atahan okuma yazmayı ogrenirken zorlanmasının yanında sesleri yanlıs soylemesinden dolayı anlasılamamasından cok muzdaripti,sinirleniyor ve hatta hırcınlasıyordu.Profesyonel yardım almanın ne kadar dogru bir karar oldugunu bugun son dersimizde cok iyi anlamıs olarak buradan ayrılacagız. Cigdem Hanım'a profesyonel basarısı yanında guleryuzu,sıcak yaklasımı ve ictenligi icinde tesekkurler...

Serap Ugur,perboy.serap@yahoo.com.tr,03.06.2014

 

Bireysel Özel Eğitm, Konuşma ve Dil Terapisi

Bugün Çigdem ve Fırat Hoca'mizla son dersimizi yapıyoruz. Ben ve Eflin hocalarımıza cok şey borçluyuz. Çocuğunuzu içiniz rahat bir şekilde güvendiğiniz insanlara teslim etmek ve sonuçlarını en iyi şekilde ve en kısa zamanda almak güven eksikliği yaşayan, okula adapte olamayan,kimilerine göre diğer çocuklarda olumsuz anlamda eksiği olan çocukların annaleri için bulunmaz nimettir. Buraya geldiğimiz ilk gün Çiğdem Hoca'mla konuştuğumda doğru yerde olduğumu anladım. Karşimda kendinden emin, kararlı, olabilecekleri en açık şekilde ve net ifade eden, lafı dolandırmadan anlatan bir hoca olması burada olmamızın en büyük nedeni.  Neyse o yani, ne eksik ne de fazla. Çiğdem Hoca'nın sayesinde Fırat Hoca ile tanışmamız da bizim için büyük bir şans oldu. Daha öncede yardim aldik fakat burada Fırat Hoca ile herşey sanli daha kolay ve hızlı gelişti. Yani aldığımız her dersin geri dönüşü çok hızlı oldu. Daha önce başka bir okul mu deneseniz acaba diyen öğretmenlerimiz bugün her şey yolunda, eksik yok demekte. Zaten kendim bu hızlı gelişimin en büyük tanığıyım. Ben ve kızım Çiğdem ve Fırat Hoca'yı tanımaktan dolayı çok mutluyuz. Çocukların birlikte çalıştıkları öğretmenlerini sevmeleri  ilk başarılı adımdır bence. Çok severek geldik biz. Bugün burada  son dersimizi yapıp ayrılmak biraz garip bir duygu uyandırıyor. Alişmak,sevmek,rahatlık,güven biz bunları hissettik. Başarmanın verdiği sevinç ayrılmanın verdiği burukluk var. Umarım bundan sonraki hayatımızda da yollarımız bir şekilde kesişir.(farklı sebepler dolayı tabii:)) Kizim ve kendim adima size çok teşekkür ediyorum. Sizde bizi unutmayın.

Sevgiler,Dilek Yıldırım,1.11.2014

 

Konuşma ve Dil Terapisi

Kızımız Elif 4 yasına geldiginde okul psikologumuz artık bir konusma terapistine basvurmamız gerektigini soyledi ve Cigdem Hanım`ı onerdi.Aslında bir konusma terapistine gitmek hep gundemimizde vardi ama kızımız cok sosyal bir cocuk oldugu icin acaba kendinde bir eksiklik gorup icine kapanır mi diye cok endiseleniyordum.Kızımın bizlere cok sevimli gelen konusması arkadasları tarafından anlasılmadıgı icin sorun olmaya baslamıstı.İnsanin cocugu adına karar vermesi cok zor.Cevremizdekilere sorup arastırdık ve gelmeye karar verdik.Cigdem Hanım ilk andan itibaren bize guven verdi.Kızım da burada olmaktan cok mutlu,her gecen gun farkındalıgı artıyor ve konusmasını duzeltmek icin caba gosteriyor.Yapabildigini gordukce  O ve biz cok mutlu oluyoruz. Tum endiseleri bir kenara bırakıp gelmekle en dogru kararı verdigimizi dusunuyorum.Cocugumuzun buyume seruvenindeki desteginiz unutulmaz.Desteginiz ve emeginiz icin sonsuz tesekkurler.

Funda-Elif-Murat Ekim,05.06.2014

 

Bireysel Özel Eğitim, Konuşma ve Dil Terapisi

Cigdem Hanım ile 6 yasındaki oglumun artikulasyon  konusunda destek ihtiyacı olması sonucu okulumuzun tavsiyesi ve cevremdeki profesyonellerin de aynı ismi tavsiye etmesi neticesinde tanıstık.Neden aynı ismi farklı kisilerin onerdigi ise burada yasadıgımız surecte ortaya cıktı.İcinde cocuk sevgisi olan,mesleki etik ve ahlaki degerlere sahip olan Cigdem Hanım ve Fırat Hoca ile tanısmak bizler icin buyuk sanstı.Kendi isim geregi ozel okulda 8 yıl idarecilik yaptıgım icin maalesef bu sektorde inanilması guc bir sekilde cocuk sevgisi hissetmeyen,cocuk merkezli degil ticari odaklı hareket eden ,etik degerlerden yoksun pek cok kisiyle klarsilastım.Burada yasadıgımız surecte Cigdem Hanım ve ekibinin cocugumu kendi cocukları gibi sahiplenip benimsediklerini ve dogru bildikleri icin sonuna kadar mucadele etmekten cekinmediklerini bizzat yasadım.Verdikleri dogru ve zamanında geribildirimler danısan aileler icin cok degerli.Tecrube ve bilgi sahibi oldukları icin cocukları ve ailelleri dogru yonlendiriyorlar.Her kuruma guven duymak gercekten mumkun degil ancak buraya gonul rahatlıgı ile guven duyabilirsiniz.Cunku cocugunuzu bazen sizden bileiyi tanıyor,degerlendiriyor ve cozuyorlar.Bır sure sonra burası cocugunuzun sanki ikinci evi oluyor. Ve ayrılık vakti geldiginde ki bugun biizm son seansımız gercekten duygulanıp uzuluyorsunuz.Ancak biliyorsunuz ki Cigdem Hanım ve ekibi daha pek cok cocuk ve aile icin bir ısık olacaklar.Cocuklarınızın belki de kucucuk olan dugumleri burada cozulecek,ozguvenleri,yapabileceklerine olan inancları artacak.Bu sihirli eller daha pek cok cocugun hayatına degecek.Ve burada kurulan dostluklar omur boyu surecek...

Sevgi ve Saygılarımla,

Pelin Angun,paltinalmaz@gmail.com,17.06.2014

 

Bireysel Özel Eğitim, Konuşma ve Dil Terapisi

Oglumuz 3 yasında geniz ameliyati oldu.5 yasına kadar konusmasındaki bozuklukların duzelecegini dusunduk.Ancak yasıtlarına gore konusmada geri kaldıgını fark edince profesyonel yardım almaya karar verdik.Cigdem Hanım'a internetten ulsatık.Once Poyraz'ı degerlendirdi ve egitime basladık.zaman gectikce bizim yanlis davranıslarımızı fark etmeye basladı,nasıl davranmamız gerektigi konusunda egitim verdi.Beraber yuruttugumuz calısmalar sonucunda artık oglumuz kendisini rahatlıkla ifade edebiliyor. Bize ve oglumuza gosterdiginiz ilgiden dolayı tesekkurler Cigdem Hanım.

Sevgi ve Saygılarımızla,

Poyraz  Gul ve Ailesi,mutlu_g@hotmail.com,07.06.2014

 

Konuşma ve Dil Terapisi

Bugün 6 haftadan sonra son dersimizi yaptık. Toplamda 4,5 saate denk gelen  6 seansımızı bitirdik. İlk geldiğimiz zaman daha dün gibi vakit su gibi geçmiş meğerse. İlk geldiğimizde nasıl da gözüm korkmuştu oysa... İlk sorduğum soru ne kadar sürecek acaba olmuştu. Kağan'da bende buraya gelmeyi çok sevdik. Hiç de sıkılmadık. En önemlisi de sonuca ulaştık. Artık k ve g seslerinden korkmuyoruz, konuşması düzeldi, anlaşılır oldu, bebeksilikten kurtuldu. Soru işaretleriyle dolu bir  kafayla gelmiştim daha ilk ders sonunda gördüğüm ilerlemeye inanamadım. Şimdi ise, sonuca ulaşmış bir şekilde son dersimizi yapıyoruz. Çok çok teşekkürler Çiğdem Hoca, Kağan ve ben  sizi çok sevdik:)

Elif Yolsal Çevik, 23.01.2015

 

Konuşma ve Dil Terapisi

Rauf bazı harfleri söyleyemiyordu. R,l,ş gibi ve özellikle adını kimseye söyleyemiyordu. Oğlum için çok sıkıntı oldu ve okul psikoloğumuzun önerisi ile Çiğdem Hanım'la  taniştık. Çok kısa sürede sonuç aldık. Çiğdem Hanım çok sistemli bir çalışma oğluma sesleri tanıttı ve başarıya ulaştı. Sanıyorum 1. Sınıf içinde hazırlığımıza yardımcı olmuş oldu. Kendisine çok teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. 

Sevgilerimizle,

Şenay Şeyla Yıldırım, 21.05.2015

 

Konuşma ve Dil Terapisi

İkiz torunlarım Alp ve Yiğit ile katıldığımız çalışmalarda başarılı sonuçlar aldık. Ulaştığımız başarılardan mutlu olduk. Çğdem Hanım'ın pozitif yaklaşımını, özellikle öğrencilerine karşı sıcak ilişkisi, mesleki başarısı takdire değer. 

Tebrikler, başarılar

Yaşar Öney, 08.06.2015

 

Konuşma ve Dil Terapisi

Ömer ile yaklaşık 4,5 aydır Çiğdem Hocamızla tanışıyoruz. Haftada iki gün buraya gelmek en çok Ömer'in hoşuna gitmez zannettik ama hiç öyle olmadı. Sanırım belli bir sistemin içinde çalışmayı O'da sevdi, üstelik O da eskisi gibi konuşmadığının farkında ve bunun güvenini duyuyor. Bugün son dersimiz, Ömer 6 yaşında 2,5 ay sonra ilkokula başlayacak, orada yeni arkadaşlarla ve öğretmenlerle tanışacak. Kendine güvenin belki de hayatta en gerekli olduğu zaman bunun eksikliğini çekmeyecek, en azından konuştuğunda anlaşılma konusunda.

Teşekkürler  Çiğdem Hocam, 

Zeynep-Mehmet Gencer, 18.06.2015

 

 

Bireysel Özel Eğitim

Kızm Selin'le 10 aydır Çiğdem Hocamızla tanışıyoruz. Çiğdem Hocamın önerisiyle son 2 aydır Fırat Hocamdan okuma yazmaya hazırlık dersleri almaya başladık.  Fırat Hoca ile çalıştığımız kısa sürede Selin okula gitmemesine rağmen okuyacak seviyeye geldi. Fırat Hocamıza çok teşekkür eder ve yeni hayatında başarı ve mutluluklar dilerim.

Mehmet Gözaçan, 23.06.2015

 

Konuşma ve Dil Terapisi

Oğlumun artikülasyon bozukluğu sorunu sebebiyle geçen sene iki konuşma merkezi ile çalıştık fakat sonuç hep olumsuz oldu, hiç bir gelişme kaydedemedik. Bu yıl okulumuzun tavsiyesi ile Çiğdem Hanım'la tanıştık ve sonuçtan çok memnunuz. Çiğdem Hanım'ın gerçekten işini iyi yaptığını ve çocuklarla nasıl dıyalog kuracağını bildiğini düşünüyorum. Bizim için en önemlisi Yakup'un derslere severek gelmesiydi. Bu sefer sevdi, istedi ve başardı. Emeğiniz için teşekkür ederiz.

Burcu Öner, 24.06.2015

 

Bireysel Özel Eğitim

Mete'nin konuşma problemi için geldiğimiz Çiğdem Hanımla güzel bir yol katettik. Fırat Hoca'nın da bu eğitimin içinde yer alması amete'nin kendine güvenmesini sağladı. Akademik açıdan sistemli bir yola girdi, daha da gelişmesi için bizlere de örnek alabileceğimiz model oldu. Fırat Hocamızla derslerimizi bitirdik. Kendisine kısa sürede kateeriğimiz yol için teşekkür ederiz.. Çiğdem Hocayla çalışmalarımıza bir süre daha devam edeceğiz. 

Teşekkürler,

Cüneyt Timuçin, 25.06.2015

Konuşma ve Dil Terapisi

Kızımın artikülasyon bozukluğu vardi ve 10 seste sıkıntı yaşıyordu. Konuştuğu zaman anlaşılamıyordu ve hırçınlaşıyordu. Üç ay boyunca başka bir konuşma terapistinden yardım aldık fakat beş dakika bile çalışamıyorlardı. Ders ağlama krizleri ile bitiyordu. İnternetten başka bir konuşma terapistleri araştırırken tesadüfen Çiğdem Hocamı buldum ve eşimi kızımla beraber Trabzon'dan İstanbul'a gönderdim. İlk görüşme sonrası Çiğdem Hocam problemleri tespit etti ve bize anlattı. Trabzon'da yaşadığımız için sürekli gidip gelmek zor olacağından İstanbul'a tayin yaptırdık. Yaklaşık 11 ay boyunca derslere devam ettik. İlk başlarda Selin'in eskisi gibi ağlayacağını ve zorlanacağımızı düşünmüştüm ama Çiğdem Hocamın sıcaklığı ve sevgili köpeği Casus'un sevimliliği ile Selin kısa sürede adapte oldu. Eğitimde öğretmeni sevmenin  öğrenmede başarıya ulaşmada en önemli şey olduğunu Çiğdem Hocam sayesinde anlamış oldum. Selin şu anda zorlandığı bütün sesleri rahat bir şekilde çıkarıyor. Bugün son dersimiz ve garip duygular içerisindeyim. Burasi evimiz gibi olmuştu. Selin ve kendi adıma emeğiniz için sonsuz teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Mehmet Gözaçan,14.07.2015

Oglum Guney' okurken ve yazarken bazi sesleri birbirine karistiyordu. Anlasilamamaktan ve dogru yazdigini dusunurken yanlis yazdigini gormekten dolayi uzuluyordu. Cigdem Hanim ile tanistik ve ozel egitim uzmani ile calismasi gerektigini soyledi. Once sasirdim ve onyargili yaklastim cunku ozel egitimin sadece engelli cocuklarla yapildigini dusunuyordum. Okulumuzunda tavsiyesi ile calismaya basladik ve cok kisa surede sorun ortadan kalkti. Bugun son dersimiz, oglum ve biz de kisa surede sorun ortadan kalktigi icin daha mutluyuz. Cigdem Hanim ve Mahir Bey'e cok tesekkur ederiz.

Canan Ozen, 09.01.2016